BR - Segment races

Běh Ránem Segment Races /BRSR/

Závody běžců bez hromadného startu

Běh Ránem Segment Races !!!

Nemilosrdné segmentové závody jednotlivců, kteří ne vždy mají výsledek jen ve svých rukách :-)


Milé běžkyně a milí běžci,

máme za sebou první sérii závodů Běh Ránem Segment Races. Výsledky zde.  V těchto segmentových závodech se každý snaží vydat ze sebe to nejlepší a myslet na to, že i když je v tu chvíli na trati sám, běží závod a nemůže si odpočinout, takže ze sebe vydá přece jen víc, než v tréninku. A navíc - stále musí myslet na to, že je vydán na milost a nemilost nepřesné technice a omezeným možnostem technologií. Čas je měřený segmenty na portálu strava a nejednou se v první sérii stalo, že konečný výsledek jednotlivce byl ovlivněn svévolí segmentů strava. Takže je potřeba brát v úvahu fakt, že jsou to vlastně kruté a nespravedlivé závody :-) a pokud nedáte soupeřům minutovou nálož, může se stát, že si segment strava řekne, že Vás šoupne až za někoho, koho má radši.  zkušenosti však ukázaly, že nejméně problémů vzniká, když přijdete na start, zapnete hodinky a necháte načíst polohu GPS, zmáčknout start a hned v cíli odmáčknout cíl, aktivitu uložit. Jakmile odběhnete segment v rámci delší aktivity, mohou přijít problémy a nejasné výsledky.

POZOR - do výsledků budou zařazeni už jen a výhradně účastníci registrovaní na strava.com a podle záznamu strava segmentem. Účastník, který si trať změří jakkoliv jinak, (tedy pokud nepoběží se mnou, že mu to změřím já osobně) nebude uveden ve výsledcích. Strava nám to neulehčuje a zrušila tabulku výsledků v bezplatné verzi. Takže vás všechny moc prosím, POŠLETE MI SCREEN Z MOBILU VAŠEHO SEGMENTU STRAVA na mail, whatsapp, messenger atd. Protože, když nás bude více jak 10, už vás v tabulce neuvidím. Tímto "děkuji" stravě za zpoplatnění :-(

Segmenty vznikají na základě doporučení různých běžců, kteří tak seznámí účastníky Segment races s přírodou, tedy trasami v přírodě, které by za jiných okolností nenavštívili. Tak všichni poznáváme různá zákoutí kraje, kde bydlíme, běháme a přesto, díky segmentům, objevujeme doposud nepoznané. Pokud budete mít tip na trasu segmentu, zaběhněte ho, pošlete mi odkaz na stravu a můžeme segment zařadit do BRSR.


Autoři segmentů první série byli #1.1 Rybníky - V. Maritnát/M.Zvonek, #1.2 Cyklo Bylnice - J.Zvonek, #1.3 Královec - M.Zvonek, #1.4 Lačnov - Roman Janků, #1.5 Štítná - V.Martinát, #1.6 Klobouky - M.Zvonek, #1.7 Štítná/Popov - M.Vaculík, Štítná/Javorník #2.1 - M.Vaculík, Kdekoli - #2.2 V.Martinát, Holý vrch - #2.3 V.Martinát


Jednotlivé závody BRSR jsou bodovány. Pro druhou sérii bych však bodování poněkud změnil tak, aby vítěz nebral tak velkou nálož rozdílových bodů. Takže od 1. místa : 20,17,14,12,10,8,6,4,3,2 a dále vždy 1 bod.

Další virtuální závod BRSR#2.3 = Holý vrch 😀 - do 31.07.2020

Minule jsme si zasprintovali, tak se vraťme zpět do kopců. Jeden nádherný je nad Brumovem-Bylnicí, jmenuje se Holý vrch. A protože je čas dovolených, necháme si na realizaci přece jen delší dobu, tedy do 31.07.2020.

Příjezd je z Bylnice na Maděrovce autem, takže to nejtěžší převýšení zdoláme v pohodlí auta, jen dejte pozor na své auto, cesta je místy poničená, ale dá se to přejet úplně v pohodě. Až dojedete na Maděrovce, najděte si místo na zaparkování a myslete prosím na to, aby Vaše auto nikomu nezavazelo. Místo se tam najít dá. Od auta je to ca. 900 m pěšky na start, tak akorát na zahřátí svalů :-)

Přeju Vám hodně štěstí, sil i krásné počasí :-)


Minulý segment 2.2 : 

Tentokrát bude Tvůj výkon seřazen podle dosaženého času do tabulky, ale body získáš jak za umístění, ale navíc za výkon dle následujícího systému :

Ženy :

1km za méně než 5:00 = získáváš +3 body
1km za méně než 4:50 = získáváš +3+3 body
1km za méně než 4:40 = získáváš +3+3+3 body atd, ALE
1km za méně než 4:00 = 3+3+3+3+3+3+6 atd.

Tedy za každých 10 vteřin pod 5min na km získáváš +3 body a za překročení hranice 4 min a následně každých dalších 10 vteřin dolů na km získáváš +6 bodů. Tzn. za čas 3:40:01 až 3:50:00 na km získáváš celkem 30 bodů.

Muži : systém je stejný, ale první 3 body získáš pod hranicí 4:20min/km

1km za méně než 4:20 = získáváš +3 body
1km za méně než 4:10 = získáváš +3+3 body
1km za méně než 4:00 = získáváš +3+3+3 body atd, ALE
1km za méně než 3:40 = 3+3+3+6 atd.

Tedy za každých 10 vteřin pod 4.20min na km získáváš +3 body a za překročení hranice 3:40 min a následně každých dalších 10 vteřin dolů na km získáváš +6 bodů.

Tzn. za čas 3:20 na km dostaneš celkem 30 bodů.

Tyto body se přičítají k bodům za umístění v tabulce.

Odkaz na trať : dle vlastní volby rovinatý úsek. Je to jen a jen na Tobě, který rovinatý úsek poběžíš a doporučuji tento "segment" zkusit do 28.06.2020 tak často, jak jen Ti to dovolí čas a síly a celý Tvůj tréninkový plán a pošli mi až takový výsledek, který sám vyhodnotíš jako už jen těžce překonatelný. Pošli mi aktivitu ze stravy tak, abych viděl i profil tratě, že jsi to neběžel celou dobu z nějakého kopce střemhlav dolů 😁


A další segment už zase připravím tak, jak jste všichni zvyklí. A mimochodem - tipy na pěknou trať pro všechny velmi vítám!!! 


Časové okno :   do 28.06.2020 

Kategorie :   muži / ženy

- NIKDE nebudou žádní organizátoři. 

- měření probíhá na stravě, pro Ty, kdo má hodinky/mobil či jiné zařízení spojené s kontem strava 

Parking :  tentokrát je to výhradně na vás.