3. Běh podzimním ránem

24.09.2023 Štítná nad Vláří

Běh podzimním ránem - běh 3/4

Propozice

Běžecká sezóna je v plném proudu, vy jste ve formě a chtělo by to další závod?


- BĚH PODZIMNÍM RÁNEM - 3.část/4 aneb tentokrát zase v kopcích, převážně v lese a přesto s asfaltem pod nohama s bonusem nádherných výhledů z Pláňavy.


Na trase Běhu podzimním ránem prověříte své schopnosti trénované od jara. 

KDE:            Štítná nad Vláří - areál koupaliště

Parking :     v areálu koupaliště, podle pokynů organizátora

KDY:            dne 15.09.2024 v 10:00 hod.

Registrace : na místě, prezentace v čase od 8:00 do 9:45 hod

Startovné :   300,- CZK nebo zaplať, kolik chceš ! (při přihlášení předem)                                    POZOR - Cena při přihlášení až na místě je 400,- CZK

Obuv :           stačí silničky, na krátké trase je seběh polní cestou, může to klouzat

Občerstvení : Krátká trasa 1x - voda a kofola, Dlouhá trasa 2x - voda a kofola. Obě trasy - v cíli voda, kofola, sladkosti, ovoce a pro předem přihlášené guláš.

2 TRASY :       pro "kraťasy" NOVÁ zkrácená TRASA s novými výhledy, okruh ca. 9 km

                          pro "dlouhány" již známá trasa s nezapomenutelným panoramatem, okruh ca. 15 km

Trasa :

Start bude od koupaliště ve Štítné nad Vláří.

Krátká trasa pro "kraťase" - startujeme společně s dlouhány a tentokrát si užijeme novou okruhovou trasu, takže společně s dlouhány odbočíme před vodní nádrží vpravo, dáme si prudký a krátký výběh nad nádrž a odbočíme vlevo směrem na Javorník. Dlouhou rovinku na "esíčkama" ale nebudeme absolvovat celou a ten nejprudší kousek si ušetříme, protože odbočíme vlevo a po hřebení mezi Kršliskem a Salašiskem si užijeme nádherných výhledů na Vlárské údolí a po polní a lesní cestě seběhneme k úpravně vody ve Štítné nad Vláří, před úpravnou odbočíme vlevo, přeběhneme přes úzkou lávku, za ní vpravo a vrátíme se tak na původní trasu a doběhneme do cíle na koupališti. Trasa bude o ca. 1 km kratší než v roce 2021, ale bude to okruh a nebudeme se tak muset vracet po stejné trase zpět do cíle. Tato trasa není jen po asfaltu. Poté, co vystoupáme nahoru, odbočíme na polní cestu a v místech seběhů si tak užijeme nezpevněné cesty, ale i kamenů. Prudký seběh v závěru prověří naše břišáky :-)

Dlouhá trasa pro "dlouhány" - Startujeme společně s "kraťasy", před vodní nádrží odbočíme vpravo a dáme si krátký, o to však prudší výběh na asfaltovou cestu a odbočíme vlevo dále do kopce. Na této cestě zůstaneme další dlouhé houpavé a stoupavé kilometry, kdy budeme směřovat pod kopec Javorník na Pláňavu, kde u altánu odbočíme vlevo a odtud už budeme směřovat zpět do Štítné. Užijeme si nádherný výhled na Štítnou, Jestřabí, Bohuslavice, Brumov-Bylnici. Jakmile seběhneme do lesa, užijeme si náročný asfaltový sběh až do Štítné, který je identický i pro krátkou trasu. Pod kopcem před čerpací stanicí odbočíme vlevo, Obáraným vyběhneme k nafukovací tenisové hale, před kterou odbočíme vpravo k ČOV, přeběhneme přes malý mostek, prudce vpravo a už jen doběh do cíle!

Odkaz na mapu KRÁTKÉ trasy závodu.

Odkaz na mapu DLOUHÉ trasy závodu.